Na dědictví se připravte za života

Naše klientka Jitka s komplikovaným rodinnými vztahy se na nás obrátila s žádostí o pomoc v případě řešení pozůstalosti po manželovi. Taková situace má své emoce, zvlášť pokud nejsou urovnané vztahy v rodině. Poradce si počínal jako profesionál a ze své pozice s nutným emočním nadhledem provedl klientku všemi nepříjemnými situacemi.

Co všechno jsme s klientkou řešili?
  • Psychologická morální podpora a pomoc při řešení vypořádání dědictví
  • Vysvětlení postupu vyřizování pozůstalosti ze strany notáře a vliv situace na aktuální finanční produkty (úvěry, spoření, pojištění majetku, pojištění vozidel, životní pojištění, doplňkové penzijní spoření)
  • Zařídili jsme převzetí a následné refinancování hypotečního úvěru
  • Přepojistili jsme majetku na dědice (vozidla a nemovitosti)
Z finanční produktů jsme získali následující výplaty
ProduktForma vypořádání
Životní pojištěníVýplata pojistného plnění z pojištění pro případ smrti obmyšlené osobě1.230.000 Kč
Důchodové pojištěníVrácení vkladu obmyšlené osobě101.540 Kč
Doplňkové penzijní spořeníVýplata odbytného (klient neměl nárok na jednorázové vyrovnání) určené osobě88.794 Kč
Stavební spořeníVýplata naspořených prostředků včetně státní podpory166.233 Kč

Smrt patří k životu a vždy je neštěstím. Zvlášť když přijde brzy a náhle. Pokud na její ekonomické důsledky nejsou lidé připraveni, může mít fatální následky na kvalitu života těch, co zůstanou. Ačkoliv to nemusí být každému příjemné, doporučujeme si doma včas vytvořit takový plán B. Tedy plán „co kdyby se něco stalo“. Vedení oddělených účtů u partnerů, udržování optimální výše finančních rezerv včetně snadno dostupné hotovosti (hotovost nejsou peníze na účtu), správně nastavené životní pojištění (zpravidla nejrychlejší peníze), vhodně určené oprávněné a obmyšlené osoby, znalost nároků (sirotčí důchod, vdovský důchod, atp…).