Rady nad zlato

Vychytávky, tipy a triky,
otázky a odpovědi jak na to.

Je váš telefon nebezpečný?

Jestli si dáváte na noc telefon pod polštář třeba proto, že máte nastavený budík, tak po shlédnutí videa to možná dělat přestanete. Taková přehřátá baterie dokáže způsobit neplechu, která se v případě hořícího polštáře může proměnit v tragédii.

Jak vybrat životní pojištění?

Životní pojištění je typickým produktem, který vlastně vůbec nepotřebujete, když si ho vybíráte. Když ho ale začnete potřebovat, je důležité, aby zafungovalo jak má. V průběhu života se nám obvykle mění rodinné, majetkové, zdravotní i finanční poměry. Tím se mění nároky na pojištění. Jak si takové pojištění nebo jeho změnu vybrat, mít co opravdu potřebujete a neplatit něco, co vůbec nepotřebujete, vám ukážeme ve videu.

Jak funguje důchodový systém?

„Já se důchodu stejně nedožiju.“ Kolikrát si člověk takto posteskne. Ale co když ano? Ve videu se dozvíte, jak funguje důchodový systém v ČR, jaké jsou jeho slabé stránky, rizika a možné scénáře dalšího vývoje. Zde, možná víc než jinde platí:“Kdo je připraven, nebývá překvapen.“

Jak vybrat cestovní pojištění?

Když se chystáte do zahraničí a vybíráte cestovní pojištění, studujete pojistné podmínky? Nebo pojištění sjednáváte na poslední chvíli systémem od kdy – do kdy, kam a ať je to co nejlevnější? Máte ale pak přesně to, co potřebujete? Jak vybírat cestovní pojištění vám ukážeme ve videu.