771 225 225

Zavolejte po-pá 9:00 až 18:00

Nejlevnější je tak elektřina, kterou si vyrobíte

Na našeho poradce se obrátil klient Jiří K. s žádostí o nabídku realizace FVE včetně všech souvisejících finančních služeb. Z nabídek, které měl klient k dispozici si vybral řešení našeho smluvního partnera Greenwatt a za 3 měsíce zapojil FVE 6,4kWp.

Jaké služby jsme poskytli před realizací FVE?

  • Energetické poradenství potřebné pro rozhodnutí a výběr FVE
  • Financování výstavby FVE dle smlouvy o dílo (klientovi jsme vybrali nejvýhodnější z porovnávaných úvěrů, dotaci vyřídil dodavatel FVE)

Jaké služby jsme poskytli po realizaci FVE?

  • Aktualizace pojištění nemovitosti se zohledněním růstu cen nemovitosti a výstavby FVE (allriskové pojištění elektroniky)
  • Optimalizace ostatní finančních produktů a služeb, poskládání chytrého portfolia přerozdělením nalezených úspor do rezervotvorných investičních produktů a zabezpečení renty na penzi

Jaká byla matematika a ekonomika realizace?

Náklady na elektřinu květen 202270.000 Kč/rok
Očekávaný pokles spotřeby elektřiny po realizaci FVE50%
Očekávaná úspora35.000 Kč/rok
2.917 Kč/měsíčně
Cena FVE po odečtení dotace (205.000 Kč)285.000 Kč
Splátka Úvěr na Budoucnost od Buřinky
Výše úvěru 250.000 Kč, úrok 5,59%p.a., splatnost 20let
možnost předčasného splacení bez sankce
1.717 Kč

O předpokládanou měsíční úsporu po odečtení splátky ve výši 1.200 Kč jsme doporučili navýšit klientovo již existující chytré portfolio, kde tato investovaná úspora přinese klientovi v penzi rentu ve výši cca 5.800 Kč/měsíčně.

Situace ohledně úspory se v budoucnu může samozřejmě změnit. Pokud by se ale cena elektřiny zvýšila a vydržela delší dobu, byla by úspora pro klienta ještě větší a klient by se tak díky investování úspor s vysokou pravděpodobností stal Happy Seniorem s dostatečnou rezervou. Kromě větší soběstačnosti tak FVE vyřešila klientovi i penzi.

Zajímá vás jak pracujeme s klienty?

Ať už přesně víte, co chcete, nebo Vás jen zajímá, jak pracujeme s klienty, zavolejte nebo nám nechte na sebe kontakt. Poradíme, pomůžeme a pokud budete chtít, vybereme Vám odborníka,se kterým si budete rozumět.