Neměli kvalitní asistenční služby do zahraničí

Rodina klienta Jiřího M. se rozhodla vyrazit, jako každý rok asi 1mil Čechů, na dovolenou do Chorvatska. Pojedou svým vozidlem značky VW Sharan. Našeho poradce kontaktoval Jiří s žádostí o nabídku cestovní pojištění. Poradce porovnal všechny možné nabídky pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění odpovědnosti, protože klient plánoval půjčit si v místě dovolené sportovní vybavení a malý skútr.

Vozidlo koupil klient v autosalonu, kde mu zároveň sjednali i pojištění. Poradce pro jistotu zkontroloval i toto pojištění vozidla. Bohužel zjistil, že klient má v pojištění vozidla sjednány pouze základní asistenční služby, které jsou pro cestování do zahraničí nedostatečné. Proto poradce doporučil připojištění těchto asistencí alespoň v rámci cestovního pojištění. V případě nehody nebo poruchy, kterou by nebylo možné do 48hod odstranit, by pojišťovna klientovi zaplatila odtah vozidla a převoz posádky zpět do ČR. Návrh by splňoval i limit pro odtah, protože cílová destinace místa pobytu byla 850 km od bydliště klienta. Klient se nakonec ale rozhodl, že nabídku připojištění asistencí nevyužije. Byť šlo o navýšení ceny pojištění o 400 Kč.

Zákon schválnosti však zafungoval. Bohužel na jednom z výletů v Chorvatsku způsobil klient dopravní přestupek a došlo k nehodě. Následkem nehody se stalo jeho vozidlo nepojízdným. Protože v tu chvíli měl pouze nedostatečné asistenční služby v rámci pojištění vozidla, bylo vozidlo odtaženo do nejbližšího servisu. Servis klientovi sdělil, že vozidlo opraví do pěti pracovních dní, a vyčíslil opravu na 75.500 Kč (přepočet z HRK). To klient neakceptoval. Musel si tedy odtah do ČR zajistit a zaplatit sám. Za odtah zaplatil kamarádům 18.000 Kč.

Pokud jezdíte s vozidlem do zahraničí, nepodceňujte asistenční služby už při pojišťování vozidla. Pokud si sjednáváte pojištění vozidla sami přes různé srovnávače, buďte obezřetní. Dobře si pročtěte nabídky včetně pojistných podmínek, ať si nekoupíte něco, co nebude odpovídat vašim potřebám. Podobné platí při sjednávání pojištění v autosalonech. Proto raději oslovte kvalitního finančního poradce, který lépe zjistí vaše potřeby pojištění, porovná vám dostatek možných nabídek a dokáže vám vyjednat i skvělou cenu. Zároveň se o vás postará při řešení pojistných událostí. Pokud si kvalitní asistence u pojištění vozidla nevyberete, doporučujeme si je připojistit alespoň na dobu vaší dovolené k cestovnímu pojištění.

Pomůžeme vám v těchto službách