Malý závodník způsobil srážku cyklistů

Rodiče malého “závodníka” na koloběžce se obrátili na našeho poradce s žádostí o pomoc a případné zastupování. Jejich malý syn na své elektrokoloběžce způsobil na cyklostezce srážku dvou cyklistů. Poškození cyklisté po rodičích nárokovali škodu na poškozených kolech, vybavení a oblečení. Újmu na zdraví žádný z cyklistů neuplatnil.

Škoda byla vyčíslena následovně:

Cyklista 1 uplatnil nárok na náhradu škody ve výši 15.000 Kč za uraženou šlapačku, odřený rám, roztržené rukavice a odřenou helmu.

Cyklista 2 za zničenou navigaci, rozbitý displej smartphonu, prasklé cyklistické brýle, odřená řídítka a roztržený dres požadoval 34.000 Kč.

Rodiče malého viníka měli v rámci pojištění bytu a domácnosti sjednáno pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, proto pojišťovna po nahlášení škody provedla šetření a škodu zaplatila.

Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě patří mezi nejdůležitější pojištění vůbec. Vyplatí se ho mít sjednáno na dostatečný limit. Pokud by v tomto případě došlo ke zranění některého z cyklistů, byl by nárok na náhradu škody výrazně vyšší a to i v řádech statisíců či milionů korun podle závažnosti zranění. Nepodceňujte toto pojištění. Obraťte se na naše poradce. Zkontrolují, zda pojištění odpovědnosti máte. Případně vám poradí, jaké je pro vás optimální.

Pomůžeme vám v těchto službách