771 225 225

Zavolejte po-pá 9:00 až 18:00

Lepší život bez nohy s penězi než bez nohy a bez peněz

Klient Milan H. (41let) pracoval mnoho let v zahraničí, kam v létě dojížděl na své motorce. Zrovna jel do práce, když ho srazila řidička osobního vozidla, která byla pod vlivem alkoholu. Milanovi působila mnohačetná poranění. Nejvážnější byla tříštivá zlomenina stehenní kosti a devastační poranění lýtka, které muselo být následně vyřešeno amputací nohy v koleni. Klient měl v té době pro celou rodinu sjednáno pojištění Flexi od Kooperativy.

Co jsme s klientem řešili v období před nehodou?

  • Analýza finanční situace klienta a nastavení pojistného plánu ochrany majetku a příjmů dle požadavků a možností rodiny
  • Refinancování úvěru pro snížení měsíčních výdajů, úspora přesměrována do investičního portfolia

S čím jsme klientovi a jeho rodině pomáhali po nehodě?

  • Asistence při hlášení pojistné události. Překládání a doplňování lékařských zpráv
  • Vyřizování záloh pojistného plnění
  • Dohled nad postupem pojišťovny pro získání maximální nároku
  • Psychická podpora

Získané pojistné plnění z pojištění

Typ připojištěníTyp připojištění
Úraz a hospitalizace (progresivní plnění za polytraumata)250.000 Kč
Trvalé následky úrazu (amputace)1.800.000 Kč
Invalidita 2.stupně500.000 Kč
Celkem2.550.000 Kč

Pokud bychom klientovi z vyplaceného plnění od pojišťovny vytvořili rentiérské portfolio, získal by rentu ve výši zhruba 12.000 Kč měsíčně až do věku svého starobního důchodu. Aktuálně v případu dopravní nehody probíhá vymáhání náhrady škody z povinného ručení viník. Navíc byl úraz posouzen ze strany zaměstnanecké pojišťovny jako pracovní, proto je klientovi kompenzován v plné výši příjem

Správně nastavené kvalitní životní pojištění může být to jediné, co vám pomůže s finančním dopadem úrazů a nemocí. Nepodceňujte jeho význam. Pojišťujte si především fatální rizika jako je pojištění pro případ smrti, invalidity, trvalých následků. Nastavení výše pojistných částek přizpůsobte vašim příjmům a závazkům. Případně si nechte zkontrolovat své pojištění některým z našich poradců. Rádi vám pomohou. Buďte však obezřetní při změnách pojištění. Zvláště, když nejste úplně fit.

Zajímá vás jak pracujeme s klienty?

Ať už přesně víte, co chcete, nebo Vás jen zajímá, jak pracujeme s klienty, zavolejte nebo nám nechte na sebe kontakt. Poradíme, pomůžeme a pokud budete chtít, vybereme Vám odborníka,se kterým si budete rozumět.