Jak zafungovalo životní pojištění

Klient Milan pracoval mnoho let v zahraničí, kam v létě dojížděl na své motorce. Zrovna jel do práce, když ho srazila řidička osobního vozidla, která byla pod vlivem alkoholu. Milanovi způsobila mnohačetná poranění. Nejvážnější z nich byla tříštivá zlomenina stehenní kosti a devastační poranění lýtka, které muselo být následně vyřešeno amputací nohy v koleni. Klient měl v té době pro celou rodinu sjednáno pojištění Flexi od Kooperativy.

Co jsme s klientem řešili v období před nehodou?
  • Analýzu finanční situace klienta
  • Nastavení životního pojištění pro zajištění příjmů dle požadavků klienta a možností rodiny
  • Refinancování úvěru pro snížení měsíčních výdajů, úspora přesměrována do investičního portfolia
S čím jsme klientovi pomáhali po nehodě?
  • Asistence při hlášení pojistné události
  • Překládání a doplňování lékařských zpráv
  • Vyřizování záloh pojistného plnění
  • Dohled nad postupem pojišťovny pro získání maximální nároku
  • Psychická podpora
Získané pojistné plnění z pojištění
Typ připojištěnívyplacené plnění
Úraz a hospitalizace (progresivní plnění za polytraumata)250.000 Kč
Trvalé následky úrazu (amputace)1.800.000 Kč
Invalidita 2.stupně500.000 Kč
Celkem2.550.000 Kč

Pokud by klient vyplacené plnění od pojišťovny investoval v rentiérském portfoliu, získal by rentu ve výši zhruba 12.000 Kč měsíčně až do věku svého starobního důchodu.

Aktuálně 10/2022: V případu dopravní nehody probíhá vymáhání náhrady škody z povinného ručení viníka. Úraz byl posouzen ze strany zaměstnanecké pojišťovny klienta jako pracovní, proto je klientovi kompenzován v plné výši příjem.

Správně nastavené kvalitní životní pojištění může být to jediné, co vám pomůže s finančním dopadem úrazů a nemocí. Nepodceňujte jeho význam. Pojišťujte si především fatální rizika jako je pojištění pro případ smrti, invalidity, trvalých následků. Nastavení výše pojistných částek přizpůsobte vašim příjmům a závazkům. Při výběru nebo změnách životního pojištění buďte obezřetní. Zvláště, když nejste úplně fit. Pokud byste si se svým pojištěním nevěděli rady nebo si ho potřebovali nechat zkontrolovat, oslovte některého z našich poradců. Rádi vám pomohou.

Pomůžeme vám v těchto službách