Poradce ušetřil klientovi na dani z příjmů skoro 100.000 Kč

Našeho poradce oslovil v dubnu 2024 pan Karel R. s tím, že se mu dcera ukázala náš email, týkající se pravidel danění produktů spoření na stáří. Jemu šlo konkrétně o informaci týkající se zdanění příspěvků zaměstnavatele v případě jednorázového výběru Doplňkového penzijního spoření (DPS) tzv. „dépéeska“. Pan Karel totiž právě v bance požádal o jednorázové vyrovnání.

Co předcházelo situaci?

Karel byl jednatelem a výkonným ředitelem své vlastní firmy. Na své v roce 2001 sjednané penzijko a později DPS posílal peníze i jako zaměstnavatele. To je koneckonců pro majitele s.r.o. velice výhodné. Celkem si sám sobě jako zaměstnanci z firmy poslal 628.000 Kč.

Co následovalo?

Protože firmu předal následovníkům a odešel do penze, rozhodl se prostředky z DPS vybrat. Navštívil tedy svou privátní bankovní poradkyni, která s ním sepsala žádost o jednorázový výběr prostředků. Bohužel ho neupozornila, že v případě jednorázového výběru DPS (stejně jako starého penzijka), bude muset všechny příspěvky zaměstnavatele přiznat jako příjem ze závislé činnosti a tedy zdanit aktuální daní z příjmů. To by znamenalo, že zaplatí státu daň 15% z částky 628.000 Kč, tedy 94.200 Kč. Když to zjistil od svého účetního, nebyl šťastný. Naštěstí se od své dcery, která je naší klientkou, dozvěděl o službě, kterou klientům poskytujeme, jejíž cílem je umožnit klientům se této dani vyhnout.

Jak postupoval poradce?

Poradce klientovi hlavně vysvětlil pravidla danění DPS a důsledky jeho rozhodnutí. Představil mu naši službu Penze bez daní a začal jednat. Zastavil proces jednorázového vyrovnání v penzijní společnosti a převedl stávající DPS do jiné penzijní společnosti. Následně klient provede jednorázový výběr.

Díky pohotovosti dcery a včasnému zásahu poradce klient ušetří 94.200 Kč. Za celou službu zaplatil 2.000 Kč. Aktuálně běží zákonné lhůty pro převod prostředků mezi penzijními společnostmi.

Pokud vám na penzijko nebo DPS přispívá zaměstnavatel, pamatujte na to, a v případě jednorázového výběru kontaktujte našeho poradce. Služba „Penze bez daní“ se vám určitě vyplatí, protože za malý poplatek vás poradce provede celým procesem, zařídí veškerou administrativu a komunikaci s penzijními společnostmi a vy ušetříte na dani 15% ze všech příspěvků zaměstnavatele. To vám v bance nezařídí.

Pomůžeme vám v těchto službách